View Single Post
Vechi 06.09.2007, 19:32:53
drosida drosida is offline
Junior Member

Data înregistrării: 03.09.2007
Implicit

scuze,eu ma refeream la Mirela si la faptul ca e casatorita cu un siit nu sunit.Si din declaratiile ei au ajuns la un compromis.(siiti au dreptul la o singura sotie,adulterul se pedepseste cu inchisoarea sotului si divortul pe loc).cit despre studenti...sunt tineri si ei ...parca ai nostrii sunt mai breji.Si chiiar daca nu-si schimba sotia religia copilul e musulman obligatoriu.Eu cred ca sunt interzise,oricum e interzis unei musulmance sa se casatoreasca cu atcineva de alta religie,decit daca se converteste.Daca el vrea sa stea in Rom (ca asta e scopul lor de fapt,prin cas.cu o romanca)sa se converteasca si ei sa fie ca toata lumea.vrajeala ca-i omoara daca se convertesc...nu vor ei de fapt .am cunoscut cupluri ortodoxe si au mers la ei in tara si s-au intors ok de acolo.dar daca se poate de ce nu?pt ei e o virtute sa convertesti un crestin la islam asa ca aveti grija fetelor...ca mint de sting .SI F F IMP:mergeti la un notar si stabiliti cu ei toate cond de casatorie si de divort si drepturile asupra copiilor absolut tot.daca nu faci asta esti pierduta ca-ti "da" cu canoanele din coran.Ei cind se casatoresc isi stabilesc inainte obligatiile din timpul casatoriei ai ambilor soti si in caz de divort ,si dreptul asupra copiilor,in contract.nu va bazati pe legea rom.pt ei nu exista,in tara lor va va elibera un alt contact de casatorie(certificatul de casatorie) si cel mai bine este ca acel precontract sa-l aveti la voi tradus in limba lui,atunci va fi luat in discutie si se tine cont de el.dar de cert. de cas nu tin cont .Sper ca v-am dat un sfat bun (e din surse f sigure) IAR TOTI CARE VIN IN ROM.SI VOR SA SE CAS> O FAC PT PERMISUL DE SEDERE asa ca puneti-va conditiile ei asa sunt educati scrisul nu vorbele.:)