Subiect: Mantuirea
View Single Post
  #368  
Vechi 10.09.2012, 22:23:30
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Exclamation

Cat L-am uratit pe Dumnezeu , cat am deformat credinta noastra , si cat de mult ne indepartam de adevarata Mantuire , nu de cea "gandita " de mintea ravasita de atatea si atatea dispute fara rost !
Iertare ca scriu bolduit , dar sunt la capatul rabdarii sa va citesc ineptiile multora dintre voi !
Ati facut Ortodoxia un amestec , ceva gretos si greu de digerat , de acceptat , pentru orice minte normala cat de cat !
Atat : filozofie , mandrie si un eu imputit de mandrie !
Diavolul a reusit sa bage zazanie pe acest forum printr un "tartaruga-buturuga " , l-a "mutilat sufleteste pe Ioan , si pe cei asemenea lui care au reusit pana acum sa mentina echilibrul pe acest forum !
Iustine , ai sa uiti si cum te cheama , ai sa uiti si de Maicuta lui Dumnezeu , ai sa uiti de cele mai elementare trairi Ortodoxe , daca o ti tot asa !
Sa nu muscam din momeala necuratului , sa nu dam satisfactie fratilor uratorului de suflete !
Am uitat esenta pana la urma , am uitat de insasi Ortodoxia noastra , atat de simpla si frumoasa , prin rugaciuni , cantece si dragoste de Dumnezeu !
De ce ? ? ? ? . . .


__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)