Subiect: Mantuirea
View Single Post
Vechi 10.09.2012, 23:41:39
iustin10 iustin10 is offline
Senior Member

Data înregistrării: 02.01.2010
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Sa-ti fie rusine ca ne-ai mintit ! Asta sa o cauti , nu aici , ci la matrimoniale ! ! ! Drumul nostru este ORTODOXIA , de aia suntem aici , si nu pe siteurile la care tu visezi !
Asta ma supara : cel ce curvasareste cu mintea , precum o faci tu in permanenta , esti cu un ochi la noi si cu altul la vecinii protestanti ! Canti la multe capete baiete , iar in capul tau este o adevarata harababura , o ciulama , amestecand cuvinte frumos rasunatoare , chimvale ruginite ,atat si nimic mai mult !
Iaca , previziunea mea de acum o luna s-a adeverit ! Ti-ai gasit in sfarsit jumatatea , Tartaruga ! Sa fie intr un ceas bun , dar te implor sa o lasi mai moale cu iubirea , rastignirea , iertarea , ce le amesteci non stop in caciulita ta de scamator ieftin !
Multumesc pt gandurile tale sincere ,dar iti spun : in afara ca am o oarecare dezorientare ,am defectul ca nu ma exprim asa cum trebuie,suficient de complet ,si de multe ori mi se atribuie ce nu am vrut sa spun,de ma mir si eu . Mea culpa.
Totusi nu sunt protestant ,doar ca am gresit abordind aceiasi metoda dura ca si voi ,pentru a va vindeca pe voi de duritate .Am gresit aici ,pt ca nu mi se potriveste rolul.
Doar ca am capacitatea de a judeca in mai multe feluri si de a ii intelege pe toti,dar in inima mea il iubesc pe Dumnezeu, si iubesc si calea ortodoxa .Acuma asta zic eu despre mine,dar adevarul,numai Domnul il judeca
Si la urma urmei ce contez eu
Importanti sunteti voi,sa plecati un pic ma indreptati de aici,asa cum si eu am facut-o.
M-am cunoscut treptat,prin cuvintele fiecaruia dintre voi,fara sa ma mai supar atit pe unu si pe altu. Chiar nu se poate vorbi fara patima ? E asa de greu sa fii cu ochii la tine si nu la altu? Chiar dreptatea care ni se pare ca o avem,ne orbeste intratit,incat am da si in cap celuilalt ,pentru ca exprima o parere "ratacita" ?
Adevarul nu se poate exprima si altfel,mai elegant,mai atractiv?
Cine poate vorbi de religia iertarii ,si sa se ia de fratele sau,tocmai pentru ca e impotriva religiei iertarii? Oare aceasta atitudine o vrea Domnu de la noi ?
Oare daca ar fi aici,ar tuna si ar fulgera la fiecare oaie ratacita care vine sa il caute?