View Single Post
  #1534  
Vechi 09.03.2019, 12:27:13
Ali Baba Ali Baba is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.10.2017
Mesaje: 707
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
Domnule, in loc de o dezbatere la obiect veniti cu tot felul de aiureli care va plaseaza nu in stiinta, ci in ridicol.
deloc, este un fapt, biserica crestina chiar s-a luptat cu cartoful si cu furculita. s-a luptat pe rand cu absolut tot ce i s-a parut lucratura diavolului, fie ca a fost vorba despre filozofie, despre mancare sau despre tehnica, despre medicina, despre orice vreti dvoastra, numiti ceva si veti afla ca undeva a dus o lupta si a aruncat o anatema. asta daca nu a ars pe rug pe careva sau l-a omorat in bataie. astazi va luptati cu evolutionismul... sper sa mai apucam si pe urmatoarea... nu stiu, or fi mai multi dumnezei? poate descopera cineva ca nu e unic...

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
Pai, vazandu-va pe dv, s-ar putea spue ca nu a reusit...
oho, are multi, am incercat o listuta mai sus, musulmani, iehovisti, neoprotestanti, catolici, ortodocsi, sunteti suficienti.
__________________
Dar Duhul spune lămurit că, în vremurile din urmă, unii se vor lepăda de credință, ca să se alipească de duhuri înșelătoare și de învățăturile dracilor, abătuți de fățărnicia unor oameni care vorbesc minciuni, însemnați cu fierul roșu în însuși cugetul lor. Ei opresc căsătoria și întrebuințarea bucatelor pe care Dumnezeu le-a făcut ca să fie luate cu mulțumiri de către cei ce cred și cunosc adevărul.
Reply With Quote