View Single Post
  #12  
Vechi 28.03.2024, 04:49:11
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.989
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia Vezi mesajul
Am citiva prieteni care si-au cumparat case mari in Spania fix in zonele astea depopulate. S-au luat ca oile unii dupa altii. S-a transformat intr-un trend bine regizat de panaramele spaniole. Citiva si-au vandut frumuste de case in Romania in zone superbe, si deasemenea din alte tari ca sa se mute acolo gindindu-se prosteste ca acolo vor fi in mai mare siguranta. Noi ne-am facut datoria sa le zicem ca este o teapa monumentala! Dupa care n-am mai insistat.
Aici e vorbă că economia e direct afectată de distrugerea agriculturii, iar ambițiile Green Deal sunt niște experimente inumane, așa dictate de undeva de sus total rupt de realitate.

Dacă distrugi fermele nu se întâmplă decât un singur lucru vor fi mai puține alimente, la o cerere relativ mare, la cerere mare și ofertă mică prețurile explodează.

Până și cu cerealele la preț de dumping din Ukr se pierdeau câteva miliarde de euro din PIB și erau probleme mari pt fermierii români și polonezi, nu e de joacă cu resursa alimentară decât dacă vrei să provoci deliberat foamete și mizerie.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote