View Single Post
  #17  
Vechi 06.12.2009, 18:39:36
E_my E_my is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.10.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 193
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru E_my
Implicit

Dragul meu, la inceput am inceput sa rad citind postarea ta...de unde ai dedus tu ca sunt "antisemita"?

Uite, eu ma consider un om inteligent, Dumnezeu m-a inzestrat cu multe daruri, iar deciziile mele si atitudinile mele sunt rationale, eu sunt inginer si imi place sa iau decizii avand date concrete, nu dupa ureche. Eu nu as uri pe cineva din principiu, si nu urasc pe nimeni din cei ce mi-au facut rau, cum as putea uri pe cineva pe care nu il cunosc?!

Mie imi esti mila si de satana, si nu il urasc, cum sa urasc eu o faptura creata dupa chipul si asemanarea Domnului?!

Nu inteleg de unde ai dedus tu ca sunt antisemita, pentru ca nu am nimic cu evreii si nu as avea ce sa am cu ei..daca cei care au murit din cauza evreilor au cerut sa nu fie razbunati, i-au iertat si s-au rugat pentru ei, cum sa ii urasc eu?!

Notiunea de antisemit este prea des folosita si pe gratis de cele mai multe ori, iar acum m-am convins pe deplin de acest adevar..Pe de alta parte, as vrea sa te rog sa iti revezi atitudinea si sa vezi ca cel ce are ceva impotriva altuia nu suntem noi, "antisemitii", ci voi, cei care strigati in gura mare ca suntem antisemiti..Sau poate voi confundati notiunea de ura cu "a avea idei diferite", "a nu fi de acord cu conceptiile evreilor", "a nu fi la picioarele evreilor atunci cand ei vor", etc

Frate draga, mie chiar imi e mila de tine..trebuie sa fie greu sa traiesti cu teama in suflet ca lumea te uraste pe nedrept..si nu am vrut nici pe departe sa fiu rautacioasa


Dumnezeu sa te ajute si multa dragoste!
Reply With Quote