View Single Post
  #34  
Vechi 09.12.2009, 20:43:51
marioad24's Avatar
marioad24 marioad24 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.02.2009
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 161
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru marioad24 Send a message via Skype™ to marioad24
Implicit Cine se va smeri pe sine se va inalta... cine nu, va ramane doar un mecanism precis,

<<Cand comunistii au prins regimul,evreii au fost de vina>> Pai cam sunt, ca doar ei au fost in functiile de conducere in Romania. Tocmai sosisera din URSS, in august 1944 (Ana Pauker, Bodnaras, etc...)
<<Cand economia voastra este una din cele mai inapoiate din Europa daca nu cea mai inapoiata, evreii sunt de vina chiar daca numele lor este Ionescu si Popescu>> Nu numai evreii, mai sunt si nemtii, francezii, grecii, indienii, rusii...
<<Nu ai ideie cat a pierdut tara ta prin alungarea evreilor din ea>> De unde ai scos-o ca romanii i-a alungat pe evreii? A fost alegerea lor sa paraseasca Romania. Cine a vrut, a ramas in Romania.

<<Sunt multe glume in legatura cu Romania pe Internet. Ultima ce am citit este ca o reclama pentru turisti: Daca vrei sa faci o plimbare in Evul mediu-Romania te asteapta...>> Bine ca sunteti voi in "avantgarde"
Iti recomand sa citesti ce spune un evreu (culmea, un evreu pe care evreii de azi nu IL recunosc intodeauna ca pe unul de al lor-doar atunci cand IL folosesc ca argument in discutii; evreu e drept, dar de o extractie rara, cum nu mai gasesti printre evreii batosi de azi)

9. Către unii care se credeau că sunt drepți și priveau cu dispreț pe ceilalți, a zis pilda aceasta:
10. Doi oameni s-au suit la templu, ca să se roage: unul fariseu și celălalt vameș.
11. Fariseul, stând, așa se ruga în sine: Dumnezeule, Îți mulțumesc că nu sunt ca ceilalți oameni, răpitori, nedrepți, adulteri, sau ca și acest vameș.
12. Postesc de două ori pe săptămână, dau zeciuială din toate câte câștig.
13. Iar vameșul, departe stând, nu voia nici ochii să-și ridice către cer, ci-și bătea pieptul, zicând: Dumnezeule, fii milostiv mie, păcătosului.
14. Zic vouă că acesta s-a coborât mai îndreptat la casa sa, decât acela. Fiindcă oricine se înalță pe sine se va smeri, iar cel ce se smerește pe sine se va înălța.
Tu din ce tagma faci parte, "evreule ales"? Eu cred ca ma aseman cu vamesul.... mai medieval si necultivat, de! La mine in cartier se va baga curent peste vreo 400-500 de ani... asa ca nu prea pot sa citesc sa ma cultiv....
Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Dispretuitor si mandru. Nici nu ma astept sa aprobi ceva din ce-am scris.
__________________
Cu noi este Dumnezeu,
Intelegeti neamuri si va plecati
Caci cu noi este Dumnezeu

Last edited by marioad24; 09.12.2009 at 21:38:13.
Reply With Quote