View Single Post
  #37  
Vechi 10.12.2009, 11:37:06
Evreulcelales's Avatar
Evreulcelales Evreulcelales is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.07.2009
Locație: Israel-Ierusalim
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 483
Implicit

Citat:
În prealabil postat de marioad24 Vezi mesajul
omule, ai luat-o razna!
Raspunde-mi: ti-am amenintat eu viata? Ti-am amenintat eu avutul? Si in general, te-am amenintat eu cu ceva? Sau probabil faci parte dintre cei ce nu sufera adevarul? Ai devenit fricos si vezi in orice critica un atac antisemit, cum il denumesti tu. Sau poate intre evrei nu sunt si ticalosi? Nu poti fi tolerant cu cei care fura, mint si comit nedreptatate sau alte acte impotriva firii. Si nu cred ca toti evreii sunt ca tine. Spre stiinta ta, am fost ghid si am condus evrei prin Romania si n-am avut nicio problema cu majoritatea dintre ei. Stii cine mi-a creat probleme? conducatorul de grup. Problemele apar cand unii dintre oameni vor sa se ridice deasupra altora si sa-i stapaneasca. Asa, eu imi traiesc viata mea , tu pe a ta si vom muri amandoi la soroc. Insa nu pot sa tac cand in jurul meu se comit nedreptati. Daca pentru tine e confortabil sa te faci ca nu vezi mizeria lumii, e treaba ta.
Eu nu am luat-o razna. Dumneata esti cel care imparti lumea in doua: bietii romani si banditii/comunistii evrei. Nu m-am simtit amenintat si daca ma simteam,te asigur ca nu-mi facea asta nimic ci numai mila pentru cine ameninta ca amenintarea este arma prostilor.Nu cred ca dumneata faci parte din ei. Problema ta este numai ca prea te iei dupa altii care din pacate ,in pacate te duc.Incearca sa fii un moment sa gandesti logic si impartial daca situatia voastra este datorita acelor evrei care mai traiesc in Romania .
__________________
Cine nu vrea sa imbatraneasca niciodata ,sa aiba grija sa moara tanar...
Reply With Quote