View Single Post
  #152  
Vechi 04.07.2017, 21:30:14
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de adelina02 Vezi mesajul
Este ceva firesc ca o fata sa simta nevoia de declaratii din partea prietenului?
La mine se cam formeaza o prapastie intre noi doi, declaratii imi face doar de ziua noastra, adica o data pe an si atunci cu intarziere de cateva luni, in rest oricat i-as cere imi spune ca are letargie si nu are chef. Am ajuns sa cred ca am eu o problema psihica daca vreau caldura din partea lui. Primul pas l-am facut eu de multe ori, dar imi raspunde ori prin schimbarea subiectului, ori printr-un pupic si gata, trecem la subiecte legate de boala.
Discutiile se rezuma doar la certuri, el are impresia ca daca ma lasa singura si pleaca din mijlocul unei certe, doarme si uita eu trebuie sa fac la fel si in cateva ore sa fiu calma si blanda ca la inceput. Toate aceste lucruri au prin radacini in sufletul meu si numai cand il vad deja il asociez doar de scandal, cum ma lasa cand plang si cum alti prieteni ma calmeaza, se creaza repulsie si nu imi vine deloc sa mai fiu calma cu el.
Nu mai pot eu sa fac nimic, chiar am nevoie ca si el sa faca ceva. Am vazut intr-o depresie uriasa si nu mai imi vine sa fac absolut nimic, abia trag de mine sa termin anul universitar. Daca ii zic sa mergem la preot tot imi spune ca mergem sa ma faca de ras ca depresia e anticrestina si ca se va minuna si preotul de reactiile mele. Asta ma face sa refuz sa mai merg cu el la biserica... daca o fac singura se supara. Chiar ma simt singura si nu mai pot, plang zilnic si el habar nu are ce fac ca doarme cu zilele si vorbeste cu mine doar cand vrea el.

Faptul ca stai langa un asemenea om nu te face nici pe tine,automat mai buna si nici demna de mila. Esti o victima libera,cand te saturi de acest tratament,intoarce-i spatele si umbla in directie opusa.

Adica trebuie sa ai si tu niste hibe daca tocmai pe asta l-ai ales si stai sa-ti mananci zilele cu el cand vorba aia esti tanara,libera si ai puterea sa creezi acum la varsta asta tot ce vrei tu.

Ce anume iti face atat de rau incat te lasa plangand? Te jigneste?foloseste violenta verbala si fizica? te ridiculizeaza? ce anume te face sa plangi atat de amar incat trebuie sa astepti simpatie din partea altora?
Ce varsta aveti?
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote