View Single Post
  #157  
Vechi 06.07.2017, 09:38:25
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioana5760 Vezi mesajul
Atunci sa se marite fara un ban in buzunar, sa stea cu mana intinsa la parinti si sa suporte modul de comportare al iubitului.
Fiecare cu viata lui si cum alege sa o traiasca.

Am mai vazut eu cupluri din astea care stateau in curvie,asteptand sa faca ban pe ban ca cica sa inceapa casnicia cu de toate,sa nu le lipseasca nimic...si chiar si asa planificati la maxim nimic nu le mergea nimic bine ba si mai rau ,relatia se destrama pe zi ce trecea...
Am mai vazut si pe altii ,care s-au luat doar cu hainele de pe ei, au stat prin chirie dar Dumnezeu i-a ajutat in toate si au prosperat si cu banii,toate le merg bine-merci, copii si bucurii gramada.
Mare lucru sa fi binecuvantat de Dumnezeu!!!

Si chiar in cazul in care esti mai sarac, dar respecti toate legile si te grijesti de suflet ,tot esti mai castigat in viata de apoi decat sa urmaresti numai partea materiala si luxuoasa a vietii facand compromisuri care iti baga sufletul in iad.

Asta nu are de-a face cu cazul colegei de fata...vb in general. Daca intalnesti un om vertical ,cu constiinta si frica de Dumnezeu ia-l chiar daca este sarac!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.

Last edited by Yasmina; 06.07.2017 at 09:52:17.
Reply With Quote