View Single Post
  #2  
Vechi 21.02.2018, 21:14:28
Ali Baba Ali Baba is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.10.2017
Mesaje: 707
Implicit

dimineata=paine prajita cu gem de visine si ceai negru fara zahar, decat sa pun porcarii gen zaharina sau stevie mai bine fara.
pranz=pilaf din orez cu ciuperci si legume, o bunatate i-a iesit nevesti-mii de data asta.
seara, ma pregatesc acum=o salata babana cu de toate plus masline negre si crutoane cu boia iute facute in cuptor cu un pic de ulei de masline, d'abia astept!

intre mese doua mere plus o cafea babana la serviciu.

ps.eu nu tin post, dar nevasta-mea tine, asa ca asta e... uneori mai scap la carne, cu colegii, sau imi fac de cap cu peste un weekend intreg, ciorba, saramura, plachie, prajit/fript cu mamaliga si mujdei, sunt mare amator, cand ma trimite dupa peste iau sa fac de toate.
dar in general ma abtin, mai scad de glicemie si de vreo 2-3 kile

dar o tuica si un pahar de vin beau mereu. ba uneori beau 2 pahare...

fi-miu e in crestere, nici nu se pune problema s-o las pe nevasta-mea sa-l abuzeze , are obligatoriu ceva carne si branza zilnic plus cateva oua saptamanal.

edit.am uitat de pachetul de tigari, ala e obligatoriu.
__________________
Dar Duhul spune lămurit că, în vremurile din urmă, unii se vor lepăda de credință, ca să se alipească de duhuri înșelătoare și de învățăturile dracilor, abătuți de fățărnicia unor oameni care vorbesc minciuni, însemnați cu fierul roșu în însuși cugetul lor. Ei opresc căsătoria și întrebuințarea bucatelor pe care Dumnezeu le-a făcut ca să fie luate cu mulțumiri de către cei ce cred și cunosc adevărul.

Last edited by Ali Baba; 21.02.2018 at 21:23:09.
Reply With Quote