View Single Post
  #74  
Vechi 20.02.2014, 12:57:44
zaharia_2009's Avatar
zaharia_2009 zaharia_2009 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.239
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Patrie si Credinta Vezi mesajul
1. arata-mi un site oficial al BOR care sa condamne psihologia.
2. arata-mi un articol de pe un site serios de psihologie despre telepatie.
Vad ca faci un talmes-balmes intre pseudo-fizica cuantica, ciudateniile new age, si yoghini.
1. Arata-mi un site oficial al BOR in care sa fie condamnat ecumenismul ! Sau poate iti place mai mult masoneria ?
2. Cauti singur, cum am cautat si eu , dar nu pe siteuri ci in carti . Se gasesc in capitolele despre sediul mintii, al gindirii, procesele cognitive si volitionale, activitatea electrica a creierului si puterea radianta cerebrala, frecventele de emisie, telepatia . Dar sa nu cauti in cartile de liceu. Nu ar fi rau sa citesti din cind in cind chiar revista PSYHOLOGIES Magazine.
La ultimul aliniat, desi nenotat nu iteleg ce vrei sa spui : daca erai complet explicit poate tentam un raspuns. Nu este un amestec, este o trecere rapida in revista, o amintire. Nu te zbirli. Daca le iei separat, si renunti sa vezi un amestec, ai sa te clarifici !

Pe de alta parte, de ce imi pui astfel de intrebari ? Pai tu cit esti de maricel nu sti raspunsul corect la prima intrebare a ta ?
Si nici la a doua? ia si citeste mult si ai sa te clarifici. Dar daca esti inginer, ai o scuza atit de mare incit este de prisos sa mai discutam in contradictoriu. Apriori iti dau dreptate !
__________________
Credinta dreapta este medicamentul cel mare si cel dintii al mintuirii !- Sf. Maxim Marturisitorul .