View Single Post
  #174  
Vechi 13.10.2021, 16:43:21
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.288
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Adica BOR si Sinodul si toti sunt rai.
NU zic eu ca-s rai, nu-i judec, nu-i acuz ci fapta unora cu circulara si cu osandirea pe nedrept a NIP si a Celor 7 Tr.Ap. ii plaseaza pe scaunele vechiului sinedriu si al ”sfintei” inchizitii dovednidnu-i ca au cazut in judecata mai inainte de Judecata Domnului.

Citat:
Din nou, ajungi la judecata si osandire.
Pai nu eu judec. De ce as judeca pe cineva cand este porunca sa nu judecati, sa nu faciti pe nimeni prost sau nebun? Crezi ca vreau sa-mi tai craca de sub picioare? Nu ma confunda cu tine caruia nu-ti pasa oricat te auto-distrugi si-ti inchizi viitorul Ceresc risipindu-ti averea cereasca.


Citat:
Incompetent? Vezi-ti de nebunia ta de la NIP ca stai cu o adunatura de demonizati si in prea putina ta intelepciune nu iti dai seama ca stai in groapa cu dragi.
Pai nu esti incompetent si marsav-viclean daca confunzi intentionat pe Stapanul-Duhul si Preasfanta, sau Capul-Hristos-Cuvantul, cu lucratorii din vie erijati la butoane?

Citat:
Rastalmacire? Pai tu toata ziua esti cu BOR e rai, NIP e buni, cine rastalmaceste?
Ma tu esti dus cu pluta? N-am zis ca BOR e rai, sunt ortodox, zic ca s-au pripit cu ”indreptarea” calendarului si cu osandirea sectelor culminand cu osandirea Celor 7 Tr.Ap. si a Cuvantul lui Dumnezeu care e Apocalipsa-proorocia in desfasurare si se va impli caci Dumnezeu o va indeplini!

Citat:
Bai sectare, tu nu ai sa produci nimic bun aici pe forum. Lucrarea ta de baza e judecata.

Tu esti cel care judeca si osandeste pe oricine din BOR care condamna NIP.
Nu te mai da victima judecatilor mele caci nu-i judec pe cei ce judeca fiindca m-as situa pe aceleasi scaune de judecata lumesti mai inainte de Judecata ci tu ma judeci si ma osandesti socotind cei ce au alunecat si au cazut in judecata drept victime iar pe victimele lor drept niste teroristi si judecatori rai infierandu-i mereu ca sectanti sau satanisti sau demonizati.

Citat:
Si cand te duci la Hristos ce o sa faci, o sa intre in contre cu el ca NIP e buni si BOR e rai?
Din moment ce sunt ortodox care crede si in NIP inseamna ca o sa sustin ca BOR sunt buni si NIP cu Trambitele sunt buni insa minciuna din circulara si circul si ” indreptarea” calendarului e rau si trebuiesc scoase din ortodoxie.

Citat:
Adica acolo cum o sa faci?
Si cand Hristos o sa-ti zica Sinodul a avut dreptate, Dumnezeu a vorbit acolo ce o sa zici? Ca tu ai intrat intr-o gramada de nebuni care la fel spuneau "Dumnezeu e aici si eu caprostul m-am dus acolo Doamne"?
Le-a vorbit Dumnezeu in ascuns? Deci le-a grait si lor cineva si au facut ce le-a zis si iata a grait Dumnezeu si Celor 7 Trambite dar pe trambite le-au osandit sustinand ca lor le-a vorbit satana in ciuda minunilor si proorociilor adevarate implinite pe care le stie o tara si o lume intreaga?

Lor le-a grait secretarul de partid si ereticii lumii la sedintele lor ascuns asa ca stai linistit, nu le-a zis Dumnezeu sa-i osandeasca pe mai micii Lui cu atat mai mult cu cat a zis ca Iisus, Mielul lui Dumnezeu nu a venit sa osandeasca pe cineva ci sa caute pe oaia pierduta ca s-o mantuiasca si nu s-o chinuiasca.

Citat:
O sa o faci pe prostul? Chiar crezi ca merge, cand noi, aici pe forum iti zicem de ani de zile ca essti prostul care s-a luat dupa falsi Dumnezei si dupa unii care zic "Hristos e aici", apocaliptic?
Tu zici ca Iisus judeca si voi dovediti ca cica El judeca si osandeste prin faptele voastre inchizitoriale, cand e clar Iisus n-a venit inca intru judecata nici acum 2000 de ani si nici altcandva dupa dar va veni si nu vreti sa credeti ca El este iata si acolo unde voi n-ati vrea sa fie ”stiind” voi mai bine ca oricine ca acolo sigur nu este si nu are cum sa fie din moment ce voi ati osandit si ati blestemat si ati etichetat cu ”dezlegare” de la papalâcul cel mare desi stiti foarte bine ca Dumnezeu este la orice om oarecare, doi sau trei ce se aduna in numele Lui ca sa creada cu adevarat si sa faca voia Lui Dumnezeu pe Calea cea stramta, Calea Ortodoxa, Hristos-Cuvantul!

Tu nu faci pe prostul ci te dovedesti mereu de teolog ipocrit si incompetent adica de.... rastalmacitor de pilde si probabil de aia le si implinesti pe dos!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 13.10.2021 at 16:58:46.
Reply With Quote