Subiect: AutoVortex
View Single Post
  #61  
Vechi 29.07.2021, 23:04:58
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.952
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Eu zic sa o lasam balta cu embrionii-fetusii, semnul fiarei la vaccinuri si alte conspiratii de genu, am spus la niste cunostinte de ale mele faza cu embrionii de fetusi umani si au inceput sa rada cand au auzit astea, cica de unde mai scot prostiile astea?, eu: eh na nimica, mai vad o stire pe net mai apare", normal ca e de ras, cine stie cati altii rad la asemenea conspiratii jalnice,
Păi românii râd din orice, chiar și de lucruri sfinte, glume de cuminecătură etc, interesant ar fi de ce lucruri nu râd românii, de dăștepți ce suntem am ajuns pe ultimele locuri pe la toate capitolele, de la sport, la industrie, la infrastructură, la orice.


Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
un tip misterios pe nume Frankenstein se joaca cu embrioni umani :))) . Apar tot felul de documente fabricate pe internet ca fake news conspiracy sa ne faca sa ne convinga lucrurile astea. Si eu pot utiliza Microsoft Word, si sa fac programare pe un site, pot sa scriu lucruri convingatoare sa manipulez, pot sa scriu ca vaccinurile contin celule din excremente de oaie sau eu stiu ce mai ce, fiind platit de o organizatie non-guvernamentala sau chiar de un political party care se razboiesc cu adversarii (OMS), cu scopul de a crea HAOS!
Potrivit ultimului raport al Agenției franceze a Siguranței Medicamentului, din 22 iulie 2021, cazurile de miocardită și pericardită sunt oficial recunoscute ca efecte secundare ale serului Covid anglo-suedez, recunoaște presa franceză. Dar aceste efecte au fost recunoscute la aceeași dată și pentru serurile Covid bazate pe ARN mesager, produse de Pfizer și ModeRNA.

Potrivit unui raport recent al Agenției Naționale pentru Siguranța Medicamentelor din Franța, publicat la 23 iulie, „22.557 de cazuri de reacții adverse au fost analizate de către centrele regionale de farmacovigilență raportoare (Amiens și Rouen). Marea majoritate a acestor cazuri se referă la sindroame asemănătoare gripei, adesea de intensitate mare (febră ridicată, dureri musculare, cefalee). În cadrul supravegherii specifice a cazurilor de miocardită și pericardită asociate vaccinării, comitetul consideră, în urma analizării datelor, că este vorba de un semnal potențial pentru vaccinul AstraZeneca”. De la începerea campaniei de vaccinare, au fost raportate 10 cazuri de miocardită și 38 de cazuri de pericardită. Totuși, autoritățile insistă că acestea nu pun sub semnul întrebării raportul beneficiu/risc al serului Covid.

https://www.activenews.ro/stiri/Agen...aZeneca-168325

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
E un joc simulator Plague Inc., unde iti puteai crea un virus sa infectezi cat mai multa lume din populatie, inveti multe despre diverse tipuri de virusi/patogeni, cum infecteaza populatia, ce mutatie sufera la un numar de cazuri etc....si in jocul ala era un expansion, se numea Fake News. Plague: Fake News.
Am văzut ceva și pe miniclip, dacă ar fi să credem jocul și fake news-ul e real și plantarea de tulpini prin state sărace din Africa, era chiar un joc cinic să faci distrugeri prin state sărace, se cultiva în mintea jucătorului că poate face orice la alții în țară un fel de asasin economic dar în sens sanitar, un cinism de tip machiavelic.


Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Si la Fake News scrie ..., Onboard politician (care sa sustina conspiratia), Exploatarea Institutiilor, Onboard Political Party, transmise prin tv, social media tot felul de optiuni. E interesant simulatorul.
Vaccinarea obligatorie e opinie politică slobozită de guvernanți prin mass media miluită, e normal să se ridice și opinii politice contrare, onboard politician pot fi și cei care vorbesc zilnic despre vaccin, de ce nu și-ar putea cumpăra unii și niște lobbyiști legislativi care să le faciliteze contracte de livrări farmaceutice, exploatare resurse pe redevențe de nimic, închiderea unor exploatări care le fac concurență internațional, etc.



Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Alex Jones (USA), Diana Sosoaca (RO) au un rol important de facut si trebuie sa il indeplineasca Daca eu eram adversarul lor politic, ii lasam in pace ba chiar le multumeam pentru asistenta. E totul un joc, dar e unul murdar! Nu ma bag in politica, dar cam asta e treaba.
Din câte văd mare parte din români nu se simțeau reprezentați, ori nu s-au dus la vot, ori au votat altceva, deci dacă vor apărea partide noi cu alți oameni decât cei care au stat în siajul lui Băse în timp au șanse pe fondul nemulțumirii.




Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Mi-a spus un preot cu darul inainte-vederii, ca ce se intampla in lume acuma este ca cei de sus care conduc lumea , mai marii bogati fac anumite siretlicuri (dar nu se stie ce, doar se da cu presupusu,conspiratia si paranoia)
Interesant, din ce zonă e preotul ?
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 30.07.2021 at 06:38:58.
Reply With Quote