Subiect: AutoVortex
View Single Post
  #67  
Vechi 30.07.2021, 11:40:08
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.952
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Cunostintele sunt niste rude, si sunt credinciosi care merg la biserica, se roaga, una dintre ele face acatiste zilnic, dar nu cred in capcanele conspiratiilor, vrajelilor, minciunilor cu "semnul fiarei in vaccin", "fetusi" (la fetusi s-a ras atat) sau alte balarii,pentru ca nu este vremea.
Eu nu știu exact încă dacă este biotehnologie în vaccin, nanoparticule, o să mai citesc.

Au fost oameni din Biserică care și la referendumul pentru familie făceau mișto, bălăcăreau, una dintre organizatoare o avocată Corina Săcrieru chiar spunea că o femeie cu poză la profil cu Sfântul Nectarie o lua peste picior pe net, ce ne mințiți doamnă șamd, o parte din oamenii care merg la Biserică sunt prezenți doar fizic.

Starețul mănăstirii Vatoped(cea mai mare de pe Athos) a zis clar că e o datorie votul la referendum, iată și interviul:
https://www.youtube.com/watch?v=oK54remOenk

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Toti suntem manipulati si eu si tu.
Posibil, dar dacă știi ce zic mai multe părți compari și ești puțin mai ferit, total ferit de manipulare nu e nimeni, decât jurnaliștii cu 20-30 de ani experiență de presă care știu intențiile din spatele fiecărui clip, articol, postări, măsuri administrative (cu ce tâlc se ia) etc.

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
In corpul uman nu poti sa bagi pecete printr-un vaccin. Vaccinu ala e un lichid. Eu nu stau sa ma uit pe siteuri de conspiratii si televiziuni gen Romania TV sau Antena 3, se stie ce reputatie proasta au cu fake news!!
La antena 3 și rtv văd că tot vin doctori pandemiști Rafila, Cercel care tot valu 4 valu 4, restricții, închidere, nevaccinați, până și Mugur Mihăescu s-a vaccinat..

Doar Nașul tv, Radu Moraru ce a mai zis, dar a plecat omul în concediu dezamăgit de hotărârea CCR care a zis că nu era declarată neconstituțional starea de urgență.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote