View Single Post
  #5  
Vechi 09.11.2014, 16:33:31
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Implicit

Sa stiti ca eu am observat acolo unde merg ca multi tineri frumosi s-au cuplat ( scuze, suna urat dar nu-mi vine acum alt termen), sau am observat ca fetele care veneau singure au inceput sa-si aduca si prietenii.
Nu mai spun ca unii s-au si casatorit intre timp si au facut si 1-2 copii...
Asta in timp ce cei dinafara se incapataneaza sa ne considere pe toti handicapati emotional, asemeni batranilor care numai au nici o speranta, sau pe femeile de varsta mea, de ex, niste ipocrite care am pacatuittoata tineretea si ulterior am constatat ca nu mai ne merge, nu am avut succesul scontat. Cand le spun ca vad cupluri frumoase, si fericite, imi spun ca poate nu e neaparat asa, ca oameniî semai si prefac, de ochii lumii, etc ( ca de unde stiu eu, de ex, ca un tata care a fost plecat la munca afara nu a avut o relatie extraconjugala pe acolo). Din pacate sunt si cel putin 2 famili, am vazut eu, pe una o cunosc mai bine, care nu se pot abtine de la ostilitati nici in sfanta biserica ( isi vorbesc urat, chiar am surprins si o inghionteala), simai au si cate 2 copii, iar intre astia si ceilalti e destul de vizibila diferenta. Adica nu poti sa te prefaci doar ca iti respecti si iubesti sotia, chiar atat de bine ( sa-i deschizi usa si sa o ajuti sa coboare din masina, iar acasa sa o jignesti sau injuri).
Una peste alta cel putin la noi procentul personalitatilor normale il covarseste pe cel a celor patologice, desi pe cuplurile disfunctionale nu le putem considera chiar patologice, pt ca in restul lumii sunt la ordinea zilei, e vorba doar de proasta crestere si mitocanie, nu de ceva patologic propriuzis.
Reply With Quote