View Single Post
  #44  
Vechi 23.02.2014, 09:20:01
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Eu aveam un vecin de palier,sa-i dea Domnul multa sanatate,fost inginer-acum pensionar,care desi o ducea decent se imbraca mai ponosit ca sa arate ca este amarat.
Pana la urma nu erau avuti,doar stim cum sunt pensionarii,isi dau toata pensia pe intretinere,facturi si medicamente...numai ca o auzeam pe sotia lui cum ii roaga sa poarte haine mai bune"ca doar are destule"iar dansul spunea ca nu doreste ca lumea sa-l creada avut.
Mergea la biserica si se intorcea cu sacosi pline...
Numai ca mergand la biserica pt pomeni asculta si slujba si uite asa am observat cum atitudinea dansului s-a schimbat in bine;inainte fiind un om violent,artagos si cam trufas,ca nu-I ajungea nimeni la nas -acum nu-l mai recunosteai si in plus era liniste in casa lor care altadata era zguduita de scandaluri.

Am dorit sa spun ca niciodata nu poti sa stii care este adevarul despre oamenii nevoiasi,dar chiar si asa,tot merita sa dai...practice,nu stii unde se poate ascunde Hristosul :)
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.

Last edited by Yasmina; 23.02.2014 at 09:23:10.
Reply With Quote