View Single Post
  #268  
Vechi 17.05.2016, 10:56:09
Antlantica Antlantica is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.05.2016
Mesaje: 1
Implicit Doamne ajuta

Citat:
În prealabil postat de vivi88 Vezi mesajul
nu vreau sa-mi parasesc mantuirea si credinta. eu am vrut sa gasesc o cale de mijloc pentru amandoi numai sa fie bine. ai mei deja vor sa ma vada la casa mea, vor sa scape de grija mea,iar barbatul asta m-a iubit si m-a tratat ca pe o printesa, are grija de mine, ii pasa, se implica... de aia mi-e asa greu! nu vreau nici sa-l fac sa sufere. daca nu ar fi stilist, era foarte bine. am vrut sa fac niste compromisuri ca nici el sa nu-si lase credinta lui nici el pe a mea. dar e complicat


Barbatul tau nu este stilist si lipoveni din Romania sunt recunoscuti de rusi chiar primesc si fonduri care acesti sectanti si rautaciosi cum zic uni renoveasa scoli in Rominia in care invata cei de stil nou , stil vechi , catolici ,pocaiti, etc . si fac si alte lucruri bune de care nimeni nu vorbeste si in legatura cu parintele Cleopa mi-e foarte drag , dar sper sa fi stat printre lipoveni si sa ii fi cunoscut cum sunt si ce sunt cu adevarat nu doar presupuneri sau din cauza rasismului.
Oameni buni nu mai judecati dupa ce zice o singura persoana cititi istoria lor si veti afla ca Rominia pana la un anumit an a fost aceias religie adica lipoveni si alte lucruri interesante
Iar in legatura cu problema ta am fost si eu si am trecut pe stil vechi si nu sa schimbat nimic doar ca acum mergem impreuna la ambele biserci sarbatorim de 2 ori si suntem fericiti , sunt vie si nevatamata .
Si daca trecea el pe stil nou isi renega biserica si familia si eu traiam toata viata cu remuscari ca eu am totul dar el nimic ,de ce sa rapesti lumea cuiva doar sa fi tu fericita .
Asa ca daca mai vrei alte informati ti le dau cu placere dar gandestete bine pentru ca iubirea adevarata odata pierduta o vei regreta toata viata este alegerea ta .
Reply With Quote