View Single Post
  #179  
Vechi 01.06.2010, 19:56:13
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ai2 Vezi mesajul
De ce vezi ca o minune faptul ca inca un sofer care habar n-are legislatie si-a luat carnet? Probabil o sa revii cu alte minuni de genu "desi habar n-am sa merg cu masina, n-am lovit niste pietoni pe trecere chiar daca era cat pe ce. Sfantul m-a salvat din nou pt ca am o icoana atarnata de oglinda." Cine nu e in stare sa promoveze un examen cu grad de dificultate mediu, dupa cum spui, ar fi bine sa nu primeasca permis niciodata. Macar atat sa fi stiut sfantul. Examenul de permis nu e "inca" un examen si atat.


Chiar asa! La cati or fi luat carnetu' fara sa stie legea dar cu ajutor de la vreun sfant inconstient, orice ajutor e binevenit.

Sfant inconstient ??? Mai bine iti ceri iertare de la sfant pentru vorba asta aiurea si batjocoritoare. Vezi ca o sa te certe Dumnezeu.

Sa tii minte, ca orice sofer, dupa un an de zile nu face mai mult de 10 intrebari, pana in 15.
La o firma soferii angajati au fost testati si majoritatea au luat pana in 16.

Accidentele nu se intampla pentru ca nu stii legea ci pentru ca te lepezi de Dumnezeu.
Daca nu ai Dumnezeu se intampla raul, nu daca citesti acatiste.
Din contra, chiar daca esti sofer prost dar ai credinta, te ajuta Dumnezeu mult pentru credinta ta.
Reply With Quote