View Single Post
  #3  
Vechi 05.02.2009, 11:37:48
sia's Avatar
sia sia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.11.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 453
Implicit Clementia

,,Ce parere aveti , faptul ca ai luat un copil parasit la casa ta sa-l cresti sa-i oferi alt viitor este considerat de Dumnezeu un act de milostenie ?,,
Cand ai luat fetita ,sunt sigura ca ai facut-o din alte considerente ,nu te-ai gandit ca Dumnezeu iti va socoti aceasta drept milostenie.Tu stii cel mai bine de ce ai adoptat copila .Eu sunt mama si apreciez ca fiind un fapt deosebit adoptia. ca femeie, am un respect deosebit pt MAME .Nu conteaza cum au ajuns mame -daca au nascut sau au infiat (vb de mamele adevarate !).Cresterea unui copil este bucurie, binecuvantare dar si responsabilitate uriasa ,daruire de sine ,dragoste neconditionata -arzi de grija lui pana la sfarsitul zilelor.. nu mai zic, ca stii la ce ma refer.. am spus ,,a unui copil,,
ce cuvinte sa am pt cele care cresc doi ,trei ...noua.. e adevarat,bucuria lor se inmulteste cu 2,cu 3, cu 9...dar si grijile ..Sigur Domnul iti va lua in seama .Cat despre baiatul care te-a tulburat -castiga si el un ban si ca sa fie mai usor de castigat facea acele ..previziuni.. Nu mai gandi la ce-a fost ,ce-a zis ca -ti faci mult rau si tie si fetei tale ,mergi la biserica spune unui preot (duhvnic ) ce te framanta ,acolo ai sa gasesti alinare.
.Nu mai pomeni numele ,,celui rau ,,-potrivnicului -una e sa -l scrii citandu-l pe parintele Cleopa si alta sa-l zici sau sa-l scrii tu -noi suntem asa de vulnerabili nu ne potrivim la credinta cu sfintiile lor. Dumnezeu sa va ocoteasca !
Reply With Quote