View Single Post
  #9  
Vechi 23.09.2009, 13:33:19
ai2 ai2 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Locație: Micul Paris medieval
Mesaje: 1.625
Implicit

Citat:
În prealabil postat de luchian Vezi mesajul
Eu am urmarit aseara la "NASUL" pe B1tv discutia cu directorul comisiei ce a publicat raportul cu propunerile in cauza.

Sa vezi ca defapt e o dezinformare, ca nu vor legalizarea , ci doar dezincriminarea. Mai exact sa nu mai fie pedepsit consumatorul , urmand sa fie vanati doar traficantii.

Iar prostitutia sa fie reglementata pentru a se limita traficul de carne vie si bolile.

Este incredibil cu cat tupeu se joaca cu termenii din scaunele lor de piele, incercand sa gaseasca solutii la solutii, pana cand raul este legalizat.

In loc sa puna biciul pe militieni sa-si faca treaba, ei gasesc solutii la incompetenta lor.

Cand puscariile gem de analfabeti ei legalizeaza crima. E grav.
Nu legalizeaza nicio crima! Pur si simplu vina nu mai cade pe victima! Ca si cum pentru un viol ar intra la inchisoare victima! Stiu ca mentalitatea romaneasca e sa dai vina pe saraca fata, dar nu e normal.
Cat despre prostitutie, am mai spus, n-o sa dispara asa ca mai bine sa exista un cadru legal in care femeile respective sa fie protejate din orice punct de vedere. Altfel, treburile vor merge in continuare ca acum: fete exploatate de niste specimene cu lant gros la gat.
Reply With Quote