View Single Post
  #9  
Vechi 18.11.2008, 16:16:20
nume nume is offline
Banned
 
Data înregistrării: 17.11.2008
Mesaje: 44
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anca-Miha Vezi mesajul
Tatuajele au o alta insemnatate decat cea pur decorativa. Ele spun ceva, celui care cunoaste semnificatia lor. Deasemeni numarul tatuajelor spune si el ceva. Cu cat are mai multe, cu atat e mai avansat dintr-un anumit punct de vedere. Poate ne poate lamuri cineva in acest sens. Faptul ca femeile isi fac tatuaje pe spate la nivelul soldurilor are cu siguranta legatura cu sodomia.
Mergand pe plaja in Cipru asta vara, am fost uimita sa vad ca doar f putine persoane erau fara tatuaje. Cu siguranta tatuajul este un semnal pe care il trimiti celor care stiu ce semnifica. Iti declari apartenenta la un anumit grup.
Sunt putini, foarte putini cei care se tatueaza cu scopul de a-si "declara" apartenenta la vreun anumit grup. Majoritatea se tatueaza pt ca e la moda, vad tatuajul ca pe un accesoriu decorativ, asta e tot. Si nu, tatuajele alea de... deasupra fundului (alea care se vad cand poarta blugi cu talie joasa, nu?), nu au legatura cu sodomia,pur si simplu in ultimii ani au fost foarte la moda blugii/fustele cu talie joasa, prin urmare a devenit o moda si sa te tatuezi acolo. Nu are chiar nici o legatura cu chestiile la care te gandestui tu. Si nu e nici un semnal, pt ei e ca un accesoriu "estetic", un fel de... brosha.
Si relax, ca un tatuaj nu provoaca anchilozarea sau retardul psihic, tatuatii pot sa se roage de cate ori vor ei... Din pacate tatuajele, chiar si inlaturate cu laser, lasa niste mici urme (se vad daca te uiti cu atentie), deci un semn tot ramane. Nu e ca machiajul sau altceva, care poti sa scapi usor.

Semnele care mi-au ramas mie in urma inlaturarii tatuajelor sunt ca niste semne rezultate dupa o arsura foarte superficiala. Ma intreb insa, oamenii cu cicatrici serioase in urma unor incendii, oare si ei tot la categoria "insemnati cu stampila diavolului" intra? Cum ar putea un corp mutilat sa fie "dupa chipul si asemanarea lui Dumnezeu"?
Reply With Quote