View Single Post
  #6  
Vechi 03.08.2011, 06:39:53
Carine Carine is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.04.2008
Mesaje: 99
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul

Zilele trecute a murit o profesoara universitara. Suferea de niste ani de un cancer osos, care a dat inapoi, dar a recidivat in ultimul an... S-a stins pe un pat de spital, ingrijita de niste studente. Unica ei fiica era plecata prin strainataturi, avea viata ei, nu a mai pastrat elgatura cu maica-sa, desi stia ce diagnostic avea, au dat greu de ea, s-a intarziat din aceasta cauza cu formalitatile, au amanat si inmormantarea si tot. M-a marcat povestea, te rog sa nu te intristezi daca am ales sa o mentionez aici.
Dar nu este acelasi caz. Eu cu mama pot vorbi in fiecare zi pe internet sau la telefon. Poate veni si ea acolo in vizita si eu, destul de des. Sa nu amestecm lucrurile si sa nu vedem extremele. Si apoi, mama nu e batrana si suferinda, are 52 de ani, un serviciu...Sper sa o tina Dumnezeu sanatoasa cat mai mult.

Intr-un fel ma gandesc ca ori stau cu ea in casa, si as sta cu ea si dupa ce ma voi casatori, ori raman acolo. Daca stau sa zicem in acelasi oras, sau in alt oras, dar cu "multumirea" ca sunt in aceeasi tara, ea tot singura va fi acasa, sau cand doarme noaptea...

Last edited by Carine; 03.08.2011 at 06:44:26.
Reply With Quote