View Single Post
  #24  
Vechi 05.12.2015, 09:01:06
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Implicit

Da vouă nu va e frică ca ar putea lua vreo boală gravă, cum ar fi difteria sau mononucleoză? Eu nu am curaj să întreb doctorul dacaa e ok ca știu sgur cemi va sune, ca în niciun caz ... Și nuo mai lăsa taicasu la împărtășit până la 18 ani, iar atunci numai vrea ea . Nici io dacă nu măr lăsa părinții, aș renunța până la urma.
Sunt foarte dezamăgită de mine. Pe vremuri unde mergeam înainte la biserică era mă bine, mai vorbeam cu alte mame, mai vedeam părinți venind cu copiii și păreau ca sunt bine cu toții. Acum a început să îmi fie frică. Deși am promis ca dacă voi avea vreodată copil îl voi duce iată ca nu mapot ține de cuvânt. Se pare ca mie putina credință mia făcut mai mult rău dcat bine, ca mia agravat depresia. Acuma știu ca sunt păcătoasă și ca nu mava ierta Dumnezeu dn cauza familiei pe care o am, și sunt tristă din cauza asta, și poate era mă bine dacă nu credeam sau dacă reușesc sa-mi scot din cap lucrurile astea. Nici copilul nu stiu dc e bine sa-l învăț așa. Adică ce rost are sa-l învăț să creadă în Dumnezeu dacă.nu are voie să se împărtășească? Să risc săi dau o învățătură greață cum ca nu contează asta, să creadă în Dumnezeu oricum ca îl ajuta chiar daca nu merge la biserică sau nu respectă niste cutume ???
Reply With Quote