Subiect: AutoVortex
View Single Post
  #65  
Vechi 30.07.2021, 09:21:02
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 400
Unhappy

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Frate, tu ai pomenit de fetusi, eu doar ti-am raspuns cu cuvintele tale, dar daca prieteni tai au ras, pe mine ma doare-n cot, insa pun pariu ca nu la biserica i-ai intalnit. Aici insa, esti pe un forum ortodox si celulele de fetusi(cu putere minunata de vindecare) sunt un subiect tabu.

Eu n-am citit documente fake, insa acum vreo 3 ani, ing. Ioan Istrate a spus ca Pastile nu se vor tine; n-am inteles ce vrea sa spuna, dar in martie 2020 (cand s-a declarat oficial pandemia) am inteles conspiratia. Te-ai simtit manipulat? Eu m-am simtit inlantzuit; nu e de ras, e de plans.

De asemenea, vor introduce in corpul uman (cu ocazia vaccinului) si pecetea pentru a putea avea control "live" asupra tuturor prin satelit.

Iisus a spus:
33. Acestea vi le-am grăit, ca întru Mine pace să aveți. În lume necazuri veți avea; dar îndrăzniți. Eu am biruit lumea.(In16,33)

Parerea mea e ca cel putin 80% din cei care s-au vaccinat, au facut-o pentru a nu avea probleme in lume, pentru a duce o viata mai comoda si a nu suferi interdictii, deci pentru a trai mai bine.
Cunostintele sunt niste rude, si sunt credinciosi care merg la biserica, se roaga, una dintre ele face acatiste zilnic, dar nu cred in capcanele conspiratiilor, vrajelilor, minciunilor cu "semnul fiarei in vaccin", "fetusi" (la fetusi s-a ras atat) sau alte balarii,pentru ca nu este vremea. Stiu ca e forum ortodox , dar sa nu devina site de conspiratie si dezinformare cu privire la tehnologie si medicina! Plus ca se poate discuta orice aici din cate vad!

Toti suntem manipulati si eu si tu.

In corpul uman nu poti sa bagi pecete printr-un vaccin. Vaccinu ala e un lichid. Eu nu stau sa ma uit pe siteuri de conspiratii si televiziuni gen Romania TV sau Antena 3, se stie ce reputatie proasta au cu fake news!!

Vorbele lui Iisus pe care le-ai parafrazat sunt adevarate, dar te grabesti sa le mentionezi acum cu....vaccinu!
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."
Reply With Quote