View Single Post
  #77  
Vechi 01.07.2013, 18:31:40
maria-15
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de Parascheva16 Vezi mesajul
Cand ai fost la gradinita? Acum cati ani? Noile generatii sunt destul de diferinte.
acum 11 ani am terminat-o,insa cunosc cam ce e astazi prin gradinite(in mare parte :d)



Citat:
Īn prealabil postat de Parascheva16 Vezi mesajul
Multe gradinite au televizor. Cu alte cuvinte, ii lasa pe copii sa se uite la TV ptr. a fi linistiti. Si atunci ai trei solutii: nu faci nimic, muti copilul de la gradinita sau le spui educatoarelor de ce televizorul nu este bun si pleci cu cablul de televizor.(personal cred ca ultima varianta este cea mai buna)
nici eu nu sunt de acord cu tv in gradinite sau scoli(noi avem la liceu,ce-i drept,doar in unele clase),insa nu e folosit toata ziua.copiii se joaca cu jucariile,modeleaza plastelina,canta,spun poezii,deseneaza...si se uita la tv.oare chiar asa de daunator sa fie?

Citat:
Īn prealabil postat de Parascheva16 Vezi mesajul
Chiar citeam mai demult pe site-ul familiaortodoxa.ro cum o mama se plangea ca fiul ei vine de la gradinita cu un vocabular f.urat.
cunosc o familie de penticostali care nu dau voie copiilor pe strada(eu stau la sat) sa se joace cu alti copii pt. ca invata prostii.hai sa nu-i trimitem la gradinita,sa nu-i lasam sa se joace cu ceilalti copiii,poate-i inchidem intr-un beci si totu-i ok :d ...glumesc,cum am spus intr-un mesaj anterior,aici intervine rolul de parinte.insa aceste exemple mi se par putin generalizate.oare mama respectiva nu a anuntat cadrul didactic?oare profesorii sa-i felicite pe elevi cand acestia se comporta urat?

Citat:
Īn prealabil postat de Parascheva16 Vezi mesajul
Pai de ce il mai dam la gradinita daca mereu mama trebuie sa ii scoata din cap prostiile ce le prinde la gradi?
imi cer iertare,dar mi se pare ca exagerezi.care e solutia?sa nu mearga la gradinita?
itit pun si o intrebare mai intima(raspunzi doar daca vrei):esti cumva dascal?cunosti atat de bine ce se intampla in scoli si gradinite?sau spusele tale se bazeaza doar pe ce citesti in FAMILIA ORTODOXA sau ce auzi ca spune Virgil G?...sa nu te superi,nu te intreb din rautate,insa mesajul tau ma duce cu gandul la cei care urmaresc zilnic stirile PRO TV si isi formeaza o imagine denaturata despre realitate,vad doar crime si violuri,practic generalizeaza ceea ce e exceptional(ca daca nu ar fi,nu ar aparea la Tv si nici in reviste si nici Virgiliu G.inu ar pomeni despre respectivele evenimente )


Citat:
Īn prealabil postat de Parascheva16 Vezi mesajul
Sau cum un tata isi invata copilul de 5 ani sa se masturbeze. Si chiar nu cred ca sunt cazuri singulare.
cum spuneam,parintele sa se lupte sa dezradacineze raul din mintea copilului,nu sa-l sadeasca chiar el.
Reply With Quote