View Single Post
  #44  
Vechi 13.09.2022, 13:05:06
sergiu8 sergiu8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2017
Religia: Ortodox
Mesaje: 88
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Seraphim7 Vezi mesajul
Repet,eu nu jignesc,nu ofensez....Nu practic miștoul sau alte chestii asemănătoare...

Maxim niște de ironie,însă nu la adresa persoanei,ci la adresa anumitor postări...

Îmi mențin părerile despre ce ai spus,și despre modul în care le-am judecat,etichetat...

Însă îmi cer scuze daca te-am deranjat sau ofensat in vreun fel....Nimic personal...Doar am judecat ceea ce ai prezentat, într-un mod obiectiv...

PS

Practic aici apare problema ta reală,inloc să-ți asumi,sau sa incerci sa vezi unde ai greșit sau de ce am spus ce am spus,iar te victimizezi și atunci vina pe mine.Cand eu de fapt am incercat să-ți arăt problema,și ți-am atras atenția, într-un mod puțin ironic,recunosc asupra unor opinii puțin haotice și greșite emise de tine...

Dar, scuzele mele.... Sincer intențiile mele sunt doar de a-ți atrage atenția că nu este ok ....Și că ai nevoie de o schimbare de direcție totală în viața...

Sper sa găsești pacea, liniștea și împlinirea...

Daca am fost prea dur,iertare,dar cred că ai nevoie de impulsuri puternice care sa te trezească...
Iti doresc pace,liniste si bucurie in Domnul si mantuire.
Si eu am fost ca tine. Am trecut prin stadiul asta. Nu era carte de spiritualitate New Age care sa apară la Editura for You pe care sa nu o citesc in urma cu vreo 15-10 ani.

Pana cand am cunoscut Scrierile Sfintilor Parinti.Acum toate celelalte sunt ca niste gunoaie.

Si eu imi cer iertare, tot ce am vrut sa iti spun e ca daca ataci Adevarul, dogma ortodoxa tu vei fi cel nefericit vesnic si cei care se lasa influentati. Nimeni altcineva.

Nu pentru ca asa vreau eu,ci pentru mantuirea sufletului tau si al aproapelui.
Iertare!

Last edited by sergiu8; 13.09.2022 at 13:14:27.
Reply With Quote