Subiect: Despre avort...
View Single Post
  #10  
Vechi 13.05.2009, 16:41:50
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

e trist sa vezi cum se rasfrange asupra copiilor crima numita avort. in luna a asptea am fost internata pt probleme cu sarcina. la spital am cunoscut o tanara a carei probleme m-au impresionat f tare.era insarcinata in luna mare(a opta, cred). fusese abandonata de sot pe la 4 luni. facuse apoi apendicita perforta si atrebuit sa suporte o interventie chirurgicala . din cauza ca burtica tot crestea, rana nu se inchidea si s-a facut un "crater" ca intra pumnul inauntru.avea dureri mari. iar de data asta trebuia operata de urgenta pt ca ii aparusera complicatii.a trebuit sa vina si medici de la judetean, de la chirurgie pt ca era f complicat si obstreticianul nu putea intra singur in operatie. tanara suferea cumplit. seara am avut o discutie cu mama ei, care replica:"pt ce trebuie sa faci atatia copii?unu, doi ajung. eu am avut 3 si apoi am facut 13 avorturi.(...)" mi s-a facut rau. abia atunci am inteles mai bine cuv Scripturii:"parintii mananca agurida si la copii li se strepezesc dintii."