View Single Post
  #2  
Vechi 29.12.2005, 11:24:31
Mircea
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Eu, citind cel scrise de administrator, ma bucur si dau slava lui Dumnezeu ca traiesc vremuri in care oficial, in tarile crestine, crestinismul nu mai este prigonit. sunt nascut in zilele in care in tara noastra era stapan comunismul si pe Dumnezeu l-am cunoscut la 19 ani, in 1990. Acum avem libertate religioasa si ne-o putem exprima, insa vietile noastre sunt destul de departe de cele scrise de catre Panten. Avem puterea de a face binele dar, majoritatea alegem sa facem raul. In mass-media, se promoveaza modele de viata necrestina, chiar daca in scoli se preda religia, pt. putini este o materie favorita, putini parinti isi educa copiii crestineste, in general nu ducem, ca popor, o viata crestina. Am primit intradevar invatatura lui Hristos de la Sfantul Apostol Andrei dar, n-am prea lucrat ca s-o si traim. Poate pare dur ce spun dar eu asa vad lucrurile. Nu sunt pesimist, vremurile sunt grele, dar spre deosebire de timpul persecutiilor, acum nimeni nu ne impiedica sa ne marturisim credinta si sa-i urmam lui Hristos. Fiecare dupa puterile noastre.
Reply With Quote