View Single Post
  #18  
Vechi 07.03.2018, 18:39:59
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Încearcă să reduci la maxim orele petrecute pe net și să te deconectezi de la bombardamentul ăsta informațional venit de peste tot prin tot felul de mijloace.
E semn de stres și surmenaj și toate acestea nu se împacă cu starea de liniște sufletească, inclusiv cu dobândirea răbdării în rugăciune și în toate cele de folos.
Să ști că am observat la tine și aici și pe Facebook, că nu-ți fac bine deloc polemicile și discuțiile în contradictoriu.
Renunță pe cât posibil la tot ce te tulbură.
Încearcă să te izolezei pentru o perioadă și sa-ti faci puțină curățenie în gândurile tale :)
Da așa e nici mie nu îmi fac bine prea multe informații și mai ales discuții în contradictoriu. ..sunt foarte susceptibila la sminteala; mă tulbur foarte tare când aflu ceva nou despre care nu știam...Cum am.pățit de exemplu când am.aflat ca nu e bine sa mâncăm carbohidrați nici măcar în post, nici măcar fructe, de am ajuns sa mă întreb dacă nu cumva zaharul e mai rău chiar decât carnea, iar dacă intro zi se întâmplă să mănânc de amândouă, ca nu reușesc sa le separ nici măcar o zi ( fara)una o zi alta, nici nu mai știu care mi-a "cauzat" iminente neajunsuri....
Știți Cum e când afli o astfel de informație aparent "revoltatoare"? Prima data ești și tu revoltat și te apuci sa întrebi în dreapta și în stânga în speranța că ți se vor infirma prespupunerile; însă nu reușești altceva decât sa smintești și tu la rândul tău pe alții. ..
Și culmea e ca pentru a găsi răspunsuri la toate întrebările care te tulbura, nu ai unde sa cauți decât tot pe internet...După care informatiile se amesteca în capul tău intr-un mod indezirabil și ajungi sa faci niște "rationamente" absolut iraționale
Reply With Quote