View Single Post
  #93  
Vechi 09.04.2012, 21:27:43
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iustin10 Vezi mesajul
Aceasta e randuiala lui Dumnezeu,si nu vine de la oameni.
Conducatorii au o anumita putere pe pamant ,fac si desfac indirect destinele multor oameni,pentru ca Dumnezeu le da aceasta putere. Noi nu ne rugam pentru ei doar ca persoane:Basescu,Iliescu,Ceausescu ( in paranteza fie spus ,aceasta are si un rol de crerstere duhovniceasca pentru noi,caci ne invingem astfel aversiunea ce o avem fata de : basescu ,iliescu etc)
Ci ne rugam pentru a arata prin asta ,ca recunoastem ca toate ocarmuirile vin de la Dumnezeu,si ca in El ne punem speranta.
Caci daca nu vom respecta conducatorii pamantesti ,cu sceptrul lor de tinichea,cum oare vom respecta Conducatorul intregului univers, al carui sceptru este Adevarul.
Aiurea o parte din romani l-au votat pe Basescu,nu Dumnezeu l-a pus pe acest om presedinte,ci noi romanii l-am pus presedinte.
Alti romani nu s-au dus la vot etc.
Nu e oare lipsit de bun simt sa punem in seama lui Dumnezeu ce am facut noi?

Daca acei romani de l-au votat pe dl Basescu ar fi fost mai smeriti macar,probabil ar fi observat inselaciunile evidente ale dlui Basescu.
Si eu am votat in primul tur cu Basescu,asta e alegerea care am facut-o ca am fost plin de mandrie si superficial si acum trag "foloasele" la cum am votat.
Dl Basescu acum e un om inselat de draci care pune in pericol pacea din regiune cu absurditatile sale spre exemplu mai recent s-a luat la cearta cu Bulgaria,a incercat sa puna bete in roate aderarii Serbiei la UE etc.
Eu am mai vorbit cu unii turci si multi din ei erau inselati de draci cu un fanatism ultra-nationalist iar dnul Basescu e juma turc,dupa mama.Si mentalitatea asta absurda a dlui Basescu de ultra-nationalism,de care sufera si domnia sa o impune si poporului roman.
Eu nu am nimic cu cineva ca e turc sau juma turc,problema e ca dl Basescu e sub insuflarea dracilor si prin politica sa invrajbeste romanii,adica pe unde apare domnia sa apare si dezbinare etc.
Asta e semn ca domnia sa se afla sub influenta dracilor.
Nu mai zic cum a dezbinat oamenii la Rosia Montana,ca unii vor sa se faca exploatarea aurului pe acolo,altii nu si uite asa a iesit dezbinare intre oameni de acolo.
Nu stiti cum au cucerit turcii din acea vreme Constantinopole si odata cu asta ce mai ramasese din Imperiul Bizantin?
Pai au platit pe careva sa tradeze,sa lase portile cetatii deschise.
__________________
"și dacă orb pe orb va călăuzi, amândoi vor cădea în groapă." - nu luati de bun tot ce scriu eu.

Last edited by mihailt; 09.04.2012 at 21:35:58.
Reply With Quote