View Single Post
  #11  
Vechi 20.01.2007, 22:31:05
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cosmopolitan
Sotul meu este violent. Ma loveste si ma ameninta cu moartea. Desi ma straduiesc sa nu il contrazic, se enerveaza singur si incepe sa sparga obiecte prin casa. De multe ori ma loveste inainte de a spune ceva. Avem impreuna o fetita. Intr-un moment de slabiciune m-am apropiat de un alt barbat. Mi-am dat seama ca nu este corect si am renuntat repede la aceasta legatura extraconjugala. De curand am cunoscut o doamna care mi-a vorbit despre credinta si mi-a facut cunostinta cu un preot. Dansul m-a sfatuit sa nu ii vorbesc sotului meu despre aceasta aventura, sa ma rog si sa respect canonul pe care mi l-a dat. Barbatul pe care l-am cunoscut ar dori sa reluam legatura si sa ne casatorim. Mi-e tema ca ii va vorbi sotului meu despre toate astea. Eu insa tin foarte mult la sotul meu si nu doresc sa ma despart de el. Sotul meu este violent si din pacate nu pot sa ii marturisesc eu insami aceasta greseala. Ce ma sfatuiti?
Pacatul este in amindoi, in sotul tau violent si in tine pentru acea relatie extraconjugala. Da, ai facut foarte bine ca te-ai dus la duhovnic si te-ai spovedit. Respecta canoanele . Nu este suficient, roagate tot timpul ,posteste si mergi la SF.MASLU. Cauta sa-l convingi si pe sotul tau sa faca acest pas.Este f. important acest lucru.Si inca ceva, vezi cu ochii si sufletul deschis de unde provine derapajul vostru. Descoperind cauzele, preintimpini efectele. In mod obligatoriu trebuie facuta si o festanie acasa la voi si asta de mai multe ori. DUMNEZEU SA VA AIBA IN PAZA ! +
Reply With Quote