View Single Post
  #16  
Vechi 14.06.2007, 14:53:31
Silviu Silviu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.05.2007
Mesaje: 139
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cosmopolitan
Sotul meu este violent. Ma loveste si ma ameninta cu moartea. Desi ma straduiesc sa nu il contrazic, se enerveaza singur si incepe sa sparga obiecte prin casa. De multe ori ma loveste inainte de a spune ceva. Avem impreuna o fetita. Intr-un moment de slabiciune m-am apropiat de un alt barbat. Mi-am dat seama ca nu este corect si am renuntat repede la aceasta legatura extraconjugala. De curand am cunoscut o doamna care mi-a vorbit despre credinta si mi-a facut cunostinta cu un preot. Dansul m-a sfatuit sa nu ii vorbesc sotului meu despre aceasta aventura, sa ma rog si sa respect canonul pe care mi l-a dat. Barbatul pe care l-am cunoscut ar dori sa reluam legatura si sa ne casatorim. Mi-e tema ca ii va vorbi sotului meu despre toate astea. Eu insa tin foarte mult la sotul meu si nu doresc sa ma despart de el. Sotul meu este violent si din pacate nu pot sa ii marturisesc eu insami aceasta greseala. Ce ma sfatuiti?
Sotul tau are draci multi daca se comporta asa.Du-te cu el mai des la Biserica,spovediti-va si impartasiti-va.Urmeaza sfatul duhovnicului si nu uita sa te pocaiesti pentru pacatele tale,asta conteaza foarte mult,Dumnezeu va avea grija de tine.
Reply With Quote