View Single Post
  #19  
Vechi 16.06.2007, 12:22:02
impact impact is offline
Member
 
Data înregistrării: 15.06.2007
Mesaje: 65
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cosmopolitan
Citat:
În prealabil postat de maria55
Cuvintul (smintit) e cam exagerat .Nu ne smintim asa de usor .Ma intreb insa cum se va putea trai cu aceasta minciuna ,ca adevarul iese mereu la suprafata . Sint barbati care sint in stare de orice daca afla ceva . Si apoi trebuie sa te eliberezi ,e un calvar sa ascunzi ceva . Tine-te de duhovnic ca singura nu vei face fata mai ales ca e atit de agresiv.
Doamne ajuta !
Va multumesc pentru sfaturile dvs. Intre timp am mai vorbit cu parintele. Trebuie sa ma rog si sa sper ca sotul meu se va schimba. Imi doresc foarte mult sa ii marturisesc intr-o buna zi greseala mea. Va trebui sa il rog pe celalalt sa fie discret desi nu imi doresc sa mai am nici un fel de legatura cu el. Doamna mea cea credincioasa ma va insoti in acest demers. Va multumesc tuturor si va doresc numai bine.
Ei bine ne putem sminti foarte usor, ca raspuns celor mai sus.

Cosmopolitan tu trebuie sa incepi sa te rogi cu multa speranta su credinta la Dumnezeu , sa tii post, sa faci milostenie, si sa duci o viata curata. Asteapta momentul prielnic ca sai spui si sotului ceea ce ai facut. Sa nu cumva sa divoertezi de sotul tau.

Te rog fii mai intelegatore, mai smerita, in clipele acelea in care te loveste aseaza-te la rugaciune si roaga-te lui Dumnezeu cu lacrimi.

Toate vor trece cu speranta la Domnul si cu credinta bazata pe fapte. """credinta fara fapte este moarta""
Reply With Quote