View Single Post
  #24  
Vechi 26.01.2022, 13:14:23
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Petru7 Vezi mesajul
@gpalama,

Văd că persiČ™ti în mitomanie învârtind lucrurile, provocând Č™i Č™antajând emoČ›ional. Singurul rod pe care îl lucrezi în apropiaČ›i e indignarea iar în tine infatuarea. Crezi că eČ™ti pe drumul cel bun?

Ce Č›i-a facut Č›ie Petra ca s-o faci vrăjtoare nebună asemănând-o cu baba omida? Dar ortodoxiei ce crezi că i-a făcut încât s-o loveČ™ti cu NewAge vrând s-o striveČ™ti ca pe un gândac plin de energie?

Că ce anume Č›i-au facut Č›ie colegii de forum (Păcătosul5687475, Moroco, Amiel25, Nietsche, etc.) n-am cum să pricep dar să mergi până acolo încât să împroČ™ti cu noroi până Č™i în marii credincioČ™i Č™i duhovnici ai neamului ca Arsenie Boca - voevodul Ardealului, CiobănaČ™ul de la Maglavit la care a mers până Č™i regele Carol al II-lea, sora Veronica Č™i maica Virginia cărora le-a grăit Domnul Iisus, încât să arunci în ei cu toate relele făcându-i nebuni Č™i trompete sectare nu cred că are rost să te mai întreb. Se vede că nu poČ›i mai mult Č™i că-Č›i place stadiul de... mai bine mă abČ›in ca să nu te supăr.

.
Fa-ti forumul tau Petru7, un new-age de tipul NIP.

Acolo vei fi mai in confort impreuna cu Moroco, Petra si restul.

Un site ortodox niciodata nu o sa fie pentru tine si pentru Moroco locul cel mai confortabil.

Lista aia ai inmultit-o prea mult. Hai sa vedem cine e in lista aia, Nieztche (ateu), Moroco (sectar, NIP), Petru7 (sectar, NIP), Amiel (din nou, cu multe discutii despre lumini vazute) si Pacatosul (care e bagat gratuit in lista). Adica o lista adunata de unde s-a putut pentru a iesi la numar.

Daca faci propaganda la secte pe site ortodox ce pot sa iti spun este ca ai sa primesti un raspuns ortodox nu din stilul new-age...


Biserica a condamnat NIP si pe maica Verginia - termin-o cu elucubratiile.

Daca vrei sa vorbesti inafara Bisericii, succes!

Tu tepozitionezi inafara Bisericii, nu prea intelegi ce inseamna asta.


Ca sa aud chestii de tipul „frecvente, lumini, matrice” si alte mizerii newage nu pot sa tac .

Last edited by gpalama; 26.01.2022 at 14:04:27.
Reply With Quote