Subiect: Despre avort...
View Single Post
  #14  
Vechi 22.05.2009, 22:10:25
andrei25's Avatar
andrei25 andrei25 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 324
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anna21 Vezi mesajul
Intre 1989-2000 s-au facut 11 milioane avorturi. Pana in 2009... cifrele sunt intre 16 si 20 mil (nu am gasit o cifra "exacta")

Aproape inca o data cat populatia Romaniei - copii ucisi de catre mame!!


DEZINFORMARE: "Sondajul arata ca 75% dintre romani nu sunt de acord cu avortul, 63% se pronunta contra divortului, iar 91% cred ca homosexualitatea nu poate fi justificata. In ciuda trendului descrescator, cifrele indica o intoleranta ridicata in raport cu restul tarilor europene, potrivit datelor European Values Survey 2008, centralizate de Institutul pentru Cercetarea Calitatii Vietii (ICCV)."
Cum 75% sunt impotriva avortului??? Asta este f departe de realitatea numarului de avorturi efectuat! Romanii nu sunt "intoleranti" fata de avort, dimpotriva. (Dar avand in vedere ca studiul de mai sus s-s bucurat de sustinerea Fundatiei Soros....)
sursa: http://www.frontnews.ro/social-si-ec...alitatii-20439
Eu cred ca sunt miliarde de avorturi, daca tinem cont si de anticonceptionale care sunt 100 % avortive, si pe care femeile le iau in nestire.
__________________
Slava Tatalui si Fiului si Sfantului Duh, si acum si pururea si in vecii vecilor! Amin!

Sunt un mandru, un fatarnic, si-un viclean! Fac ceva bun ca sa ma vada altii, si astept sa fiu laudat!

"Gustati si vedeti ca bun este Domnul".