View Single Post
  #47  
Vechi 05.07.2013, 20:02:58
vasilik's Avatar
vasilik vasilik is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.02.2008
Locație: Piatra Neamt
Religia: Ortodox
Mesaje: 113
Implicit Multumesc Bunului Dumnezeu, Maicii Domnului si tuturor sfintilor!

Gata si ultimul exaen din viata de student! Astazi am sustinut lucrarea de dizertatie si vreu sa spun faptul ca fara ajutorul Domnului Hristos, Maicii Domnului, Sfantului Efrem, Sfantului Nectarie, Sfantului Ioan Rusul, Sfantului Ioan Botezatorul, Sfintei Xenia de Sankt Petersburg, Sfanta Paraschiva, Sfantului Nicolaie, Sfantului Mina, Sfantului Spiridon, Parintelui Arsenie Boca si tuturor Sfintilor si Arhangheli astazi nu as fi fost absolventa de master. Astazi a fost o zi foarte grea pentru mine, trebuind sa sustin lucrarea in fata unei comisii foarte severe si foarte dificile. Am trecut prin toate starile specifice stresului cand vedeam modul de abordare de catre comisie fata de lucrarile studentilor din sala. Fiecare a scris cum a stiut si ce a stiut..... de emotie au inceput sa imi tremure piciorul stang si in acel moment am luat iconita Sfantului Efrem in maini si ma rugam lui in gand sa lumineze gandurile profesorilor si sa imi puna intrebari usoare. Asa s-a si intamplat, profesorii neinsistand asupra mea cu intrebari greoaie si dificile! Si culmea....in momentul cand m-au strigat pentru a merge sa prezint lucrarea starea mea de stres disparuse. Multumesc din inima Sfantului Efrem, Domnului Hristos, Maicii Domnului, Sfantului Efrem, Sfantului Nectarie, Sfantului Ioan Rusul, Sfantului Ioan Botezatorul, Sfintei Xenia de Sankt Petersburg, Sfanta Paraschiva, Sfantului Nicolaie, Sfantului Mina, Sfantului Spiridon, Parintelui Arsenie Boca si tuturor Sfintilor si Arhangheli. Si uite asa inca o etapa din viata mea s-a incheiat! Slava lui Dumnezeu intru sfintii sai!
__________________
Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma pe mine pacatoasa!
Reply With Quote