View Single Post
  #8  
Vechi 07.11.2018, 14:55:35
vmalex21 vmalex21 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.10.2018
Mesaje: 5
Implicit

Citat:
În prealabil postat de simpllu Vezi mesajul
Nu din ce este făcută este lucrul cel mai important, ci credința cu care este purtată. In cazul fetiței dorința ei este importantă. Acum ca și o părere, de preferat ar fi să fie simplă și nu neapărat scumpă, poate că mai potrivită ar fi una din lemn. Dar nu strica inima fetiței dacă ea pe cea din aur și-o dorește. Despre sfințire ... cel mai bine este să vorbești cu un preot.
Tocmai asa ma gandeam si eu stimate utilizator.Sincera sa fiu isi doreste de ceva timp,ma intreba de ce poarta unele persoane si ce anume simbolizeaza.Am incercat sa ii spun ca este o forma de marturisire a lui Hristos.Ii place sa mearga la biserica.Este in clasa a2-a,la inceput imi faceam griji ca sa nu isi rupa lanticul sau sa se agate sau cineva sa o smulga.Lanticul este subtire,Cruciulita ste la fel precum aceasta https://www.aursiargintaec.ro/produs...juterii/25632/
Nu sunt adepta unor cruci masive atarnate la gat,mai ales unor copii.Intr-adevar o cruciulita din lemn cu un snurulet negru e mai potrivita pentru un copil.Imi plac foarte mult cruciulitele sculptate,am avut una dar din pacate am reusit performanta sa o pierd,mi-am spus ca o sa imi cumpar alta cand voi gasi pe la vreo manastire.
Reply With Quote