View Single Post
  #1  
Vechi 28.12.2010, 21:01:45
Legionarul Legionarul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 11.12.2010
Locație: GALATI, BUCURESTI
Religia: Ortodox
Mesaje: 40
Exclamation Duhovnici vazatori cu duhul!

Gandim tare prost, am citit multe pe acest forum despre preoti , calugari vazatori cu duhul, noi, vrem telefoanele lor, vrem sa mergem la ei, sa i cautam disperati, daca se poate face si programare ca la doctor.....trebuie sa ne trezim, darul asta este ceva ascuns, nu le zice la toti despre ei, sau despre probleme, chiar daca stie despre toti de fata, daca ar zice ar iesi un circ probabil, asta e o taina, e calugar, nu e ghicitor...! Ar trebui sa mergem sa ne intarim intru Hristos....in primul rand, nu este ca la farmacie, daca ne doare ceva, mergem si luam un paduden sau orice altceva de durere , mergem sa luam cuvant de invatatura, daca avem sansa sa vrea sa ne descopere e foarte bine! Bineinteles, ca unii din noi oameni suntem disperati, si vrem sa aflam mai multe,
" cand se insoara baiatul" , "daca se vindeca bunica", "ce sa fac ca am 7 rate" sau altceva....cred ca cel mai bine este sa mergi si sa stai la slujbe acolo, sa te rogi, si daca Dumnezeu vrea , probabil o sa vina chiar duhovnicul la tine!
Recunosc ca si eu as merge numai sa vad ce imi zice, dar tre sa ne trezim, mergem la ei sa luam cuvant de invatatura, asa ar fi bine sa plecam la drum, cu rugaciune in suflet! Si Dumnezeu o sa randuiasca daca suntem vrednici,sa vb si cu ei!
Reply With Quote