View Single Post
  #1940  
Vechi 25.02.2019, 16:22:34
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.705
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sofiaiuga Vezi mesajul
continui sa spui neadevaruri ,se vede ca nici macar nu ai citit din linkul trimis unde se vorbeste tocmai depre greselile sinodului cretan .Apoi mari sfinti de-a lungul timpului ,am precizat mai demult in acest topic s-au ingradit de erzia ecumenista inainte de alt sinod.Apoi canoul 15 constantinopol partea a doua spune tocmai pe dos de ceea ce spui matale .Cred ca scopul persistentei in aceasta atitudine este sa induci lumea in eraoare!!!
Eu am constatat mai demult ca tu nu stii despre ce vorbesti, tu doar crezi obeste ce ti-au zis unii, un mic grup. Nu te intereseaza adevarul, doar ce spun cie din acel grup. Nu cunosti invatatura de credinta, doar copiezi niste link-uri, nu stii ce scrie in ele si ce e corect si ce nu. Cum sa induc lumea in eroare, am raspuns la toate articolele pe care le-ai dat, de aceea te-ai suparat acum ca vezi ca nu mai ai argumente. Tu crezi ca vrea cineva sa intre in schisma, ca si tine? Am trecut cu vederea ca insulti Biserica Ortodoxa Romana si pe ierarhii ei. Daca nu vrei sa fii ajutata faci degeaba propaganda, mai sunt doar cativa useri care nici nu-ti citesc mesajele, doar eu ti le-am citit si am raspuns la ele.
Reply With Quote