Subiect: Tatuaj
View Single Post
  #4  
Vechi 24.02.2016, 09:08:18
RedRose's Avatar
RedRose RedRose is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.09.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 247
Implicit

Alex, daca asta iti doresti, nimic nu te poate opri..nici macar parerilor celorlalti..Intr-adevar, din cate stiu eu, tatuajele, piercingurile, orice operatie estetica de orice fel care e menita sa accentueze frumusetea unei persoane sau sa corecteze mici imperfectiuni, in scopul de a atrage, a ispiti persoane de sex opus sau pt a iesi in evidenta cu fizicul tau, sunt considerate pacate...Dumnezeu ne-a facut asa cum suntem si oricat de nemultumiti am fi de noi, suntem totusi perfecti...Numai ca deh....ne nastem vesnic nemultumiti...:)
Piercinguri, tatuaje, silicoane...etc etc...cu ce ne ajuta efectiv in relatia cu Dumnezeu?Ne face mai smeriti, mai umili, mai aplecati spre rugaciune si spre cunoastere interioara sau dimpotriva, ne face mai aroganti, mai plini de sine si automat centrati mai mult pe "invelisul exterior"?
E adevarat...toti suntem la fel si cand esti tanar, e greu sa iesi in evidenta cu ceva...Dar din pctul meu de vedere daca tu te respecti indeajuns si iti cunosti valoarea, nu trebuie sa dovedesti nimanui nimic...La urma urmei, adevaratul magnet o reprezinta personalitatea,taria de caracter, inteligenta..stii tu, chestii pe care n-ai cum sa le descoperi doar cand vezi doar fizicul unei persoane...
Cine te va aprecia si te va iubi, o va face nu pentru tatuajele tale, ci pentru faptul ca esti tu!
__________________
Pentru un om cu picioarele goale, fericirea e o pereche de pantofi.Pentru un om care poarta pantofi vechi,fericirea este o pereche de pantofi noi,iar pentru omul care nu are picioare,fericirea este sa mearga descult.
Masoara fericirea cu ceea ce ai,nu cu ceea ce-ti lipseste!
Reply With Quote