View Single Post
  #633  
Vechi 18.10.2017, 21:11:26
Gaby2017 Gaby2017 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 18.10.2017
Mesaje: 13
Cool

''In general nu era vorba de persoane cu credinta. Sincer este foarte important sa fie o persoana cu credinta pt ca altfel apar multe multe probleme, incepand cu conceptia despre iubire intre barbat /femeie si modul de manifestare pana la toate celelalte aspecte.E vital sa fie cineva cu credinta,asa mi-am dat seama.''

Nah, cum s-a mai spus, barbatii sunt vanatori...ei rup florile sa le miroasa. Poate si tu ar trebui sa ai mai mare incredere in barbati si sa te lasi pe mana lor,doar a celora care evident iti plac si te plac.Nu stiu, cred ca unul care vrea sa devina preot poate sa accepte viziunile astea religioase pentru ca genetic nu asta e treaba barbatului.Si daca il gasesti asa cum vrei tu sunt mari sanse sa stati amandoi in casa..Viata e frumoasa, merita infruntata. Poate ce e prea mult strica,si in cazul ideilor astea religioase.Daca vrei o relatie, o familie trebuie sa lasi la o parte majoritatea ideilor tale dogmatice,sa pui nevoile celuilalt pe primul plan(la inceput), sa simta ca poate avea incredere in tine, te poate domina,ceea ce e primordial pentru barbati,chiar daca nu ti-o zic in fata. Iti faci atatea griji pe termen lung spre infinit sa dureze relatia, dar de undeva trebuie sa demarezi,altfel ramane la stadiul de idee.

http://romanialibera.ro/stil-de-viat...arbatii-238452
Reply With Quote