View Single Post
  #634  
Vechi 18.10.2017, 21:20:24
Gaby2017 Gaby2017 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 18.10.2017
Mesaje: 13
Smile exagerezi

[quote=elenoirmiro;652703]Am mers la Biserica asa cum mi.au recomandat mai multi si apreciez.Stiu trebuie multa rugaciune si staruinta.Am duhovnic ma spovedesc am citit acatiste.A mers si mama mea pentru mine la atatea biserici etc.Cum a spus si Diana poate Dumnezeu nu ingaduie sa intalnesc pe cineva poate pentru ca nu e momentul sau pentru ca nu e scopul misiunea mea in viata sa am o familie.Se poate si asta.Fiecare are traseul unic pentru a se mantui.Sau poate Dumnezeu ma fereste de multa nefericire.De exemplu omul pe care l.am iubit cel mai mult (a fost iubire neimpartasita)S.a dovedit ulterior sa fie un don juan afemeiat si superficial.Daca aflam mai tarziu dupa casatorie era catastrofal.Mai ales cu istoricul meu de depresii.Asa ca am increderea ca Dumnezeu stie ce e mai bine pentru mine.In orice caz degeaba nu stau
Vreau sa fac voluntariat sa ma duc in asociatii e.Vreau sa ies la conferinte la lansari de carte etc.Eu imi fac partea mea.Dumnezeu are grija de restul.''

tu trebuie sa pleci o perioada din mediul in care te-ai format pana acum ,asta nu mai e credinta, e deja exagerare. Si accepta barbatii asa cum sunt ei...daca pana la varsta asta nu ai gasit perfectiunea,nu o sa apara mai tarziu. Plus ca nu esti in masura sa il judeci pe cel de langa tine in ideea ca ti-ar rani sentimentele '' catastrofal'' daca nu joaca dupa cum canti tu. Lasa de la tine, fii mai maleabila...asta trebuie sa faci tu ca femeie...din unul care tie ti se pare ca e din cale afara de pacatos, sa il aduci la lumina.
Reply With Quote