Subiect: Un sfat...
View Single Post
  #56  
Vechi 02.08.2011, 22:12:25
uncopil uncopil is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 12.03.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 27
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lore86 Vezi mesajul
atata vreme cat ptr a bucura o persoana o intristezi pe alta e lucru rau.
Mare grija cu cadourile , mai ales daca parintele e tanar.
daca cadoul tau provoaca neplaceri in familia parintelui, mai bine lasa-l, caci iti este mai de folos.

Ai mare grija cu dna preoteasa, sa nu o superi prin gestul tau ca nu cumva acest lucru sa se resfranga negativ aspura ta mai tarziu (sa nu se gaseasca alta femeie care sa se inghesuie sa faca cadouri sotului tau,in conditiile in care acest lucru te-ar deranja pe tine).

Parerea me a e ca ar fi bineplacut un dar de care sa se poata bucura toata familia.
Nu asta era scopul, de a intrista pe cineva. E foarte greu sa intelegi o situatie(nu mi-o luati in nume de rau, nu o spun cu rautate) cand nu sti background-ul. Si nu, pr nu e tanar, e deja bunic, dar de curand. Pana la urma am rezolvat cu ceva pentru dansul separat si un tort din care au mancat toti, deoarece preoteasa nu ii facuse si nici nu avea de gand.

Sa stiti ca daca poti face ceva pentru un om care sa-l bucure, orice varsta ar avea nu ar trebui sa dai inapoi.

PS.: D-na preoteasa e foarte asemanatoare la fire cu mama mea, deci stiu ff bine cam cum se pune problema. Si oricum, daca o deranjeaza ceva, e de moment pentru ca ii trece repede si datorita parintelui.
Oricum, multumesc de sfat!
Reply With Quote