View Single Post
  #58  
Vechi 26.11.2012, 16:45:56
Claudiu_FT Claudiu_FT is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.09.2011
Mesaje: 151
Implicit Re:

Inca o chestie as vrea sa mentionez:

Eu cred ca Dumnezeu a facut omul, barbat si femeie, nu in principiul egalitatii, ci pe baza echilibrului. Ca sa fiu on-topic, vreau sa spun ca nu sunt misogin, chiar sunt de partea persoanei care a deschis acest topic, incercand sa exprim faptul, ca desi Dumnezeu a pus pe barbat capul familiei, femeia e bine sa fie supusa barbatului. Insa tot El a dat omului o libertate sfanta, prin care omul prin vointa lui sa isi mantuiasca sufletul si sa se intoarca la Creator. Deci daca Dumnezeu respecta libertatea omului, atunci si in cazul de fata, in aceasta problema care se discuta pe acest topic, vreau sa evidentiez aceasta libertate si chemare.

Deci e bine uneori sa fim supusi si sa ne facem datoria fata de fire si fata de oamenii din jur, insa cand vine vorba de mantuirea sufletului, nu se pot face compromisuri.

Asa ca draga Ana, stiu ca uneori dragostea care uneste pe barbat si femeie e foarte puternica, incat devine principala sursa de energie din viata ta, insa cand vine vorba de dragostea pentru Dumnezeu, trebuie trecuta pe plan secundar.

Toate sunt bune dar nu toate sunt de folos sufletului!

Griji de tine si sper ca Dumnezeu sa te ajute sa ramai pe calea dreapta si prin asta sa ajuti si la mantuirea persoanei iubite.
__________________
Iubesc românul ce-mi urează: Doamne ajută!
Reply With Quote