Subiect: Card de sanatate
View Single Post
  #2  
Vechi 09.09.2014, 10:24:01
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Eu consider ca nicio biserica ortodoxa n-ar putea fi de acord cu asa ceva. Altcineva a vorbit in numele BOR. Noi suntem datori a asculta glasul sfintilor ortodocsi si indemnul formulat in Apocalipsa, capitolelel 13, 14, si 15. Care mama crestina ortodoxa ar fi de acord sa-si arunce copiii in foc? Niciuna. Daca face asa ceva inseamna ca are o problema. Iar daca are o problema atunci o privim cu mila si ne rugam pentru insanatosirea ei. Si nu ne grabim sa-i ascultam sfaturile.

Pe plan lumesc devenim mai vulnerabili, deoarece politica globala este de reducere a populatiei, nu de protejare a ei. Pentru Sistem, devenim simple marfuri la dispozitia acestuia. Pe plan duhovnoicesc, de asemenea suntem de plans daca acceptam documentele biometrice.

666 este un simbol pe plan duhovnicesc, la fel ca imnul sau stema pe plan lumesc. Cum ne simtim daca la un meci castiga echipa favorita, dar se canta imnul echipei adverse? Cum Se simte Dumnezeu daca sustinem ca suntem crestini, dar acceptam insemnele rivalului Sau?

Asadar, din motive religioase, voi refuza cardul. Daca imi va trimis cu viclesug prin posta si nu voi sti ce contine, ii voi da foc. La fel am procedat si cu cardul bancar.

Last edited by antoniap; 09.09.2014 at 11:16:28.
Reply With Quote