Subiect: Ajutor
View Single Post
  #3  
Vechi 17.07.2018, 06:11:51
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.987
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Leon94 Vezi mesajul
... Vreau sa imi refac legatura cu Dumnezeu, dar nu stiu daca se mai poate. Multumesc oricui citeste randurile astea.
Randurile pe care le-ai scris le aud ca vin din haul prapastiei in care te-ai pravalit, dar inca nu te-ai zdrobit. Eu vad ca ai probleme foarte serioase, dar cu toate astea, legatura cu Dumnezeu o poate reface oricine vrea cu adevarat, chiar si zdrobit fiind; tu insa esti inrobit de nehotarare. Depinde numai de htararea ta sa refaci legatura cu Dumnezeu, dar eu sunt de parere ca vei avea nevoie in acest sens sa ceri ajutorul unui monah din vreo manastire.

-Dumnezeu este atat de milostiv incat Iubirea lui o revarsa cu darnicie asupra oricui, si asupra celor drepti, la fel si asupra celor nedrepti.

44. Iar Eu zic vouă: Iubiți pe vrăjmașii voștri, binecuvântați pe cei ce vă blestemă, faceți bine celor ce vă urăsc și rugați-vă pentru cei ce vă vatămă și vă prigonesc,
45. Ca să fiți fiii Tatălui vostru Celui din ceruri, că El face să răsară soarele și peste cei răi și peste cei buni și trimite ploaie peste cei drepți și peste cei nedrepți.
(Mt5,44-45)

-Conteaza ce Biblie citesti fiindca numai o singura Biblie este adoptata de BOR la timpul prezent.

-Youtube nu e si n-o sa fie niciodata sursa de mantuire. Ai incredere in Biserica Ortodoxa in care te-ai botezat; nu-i asa?

-Filocalia.
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote