View Single Post
  #5  
Vechi 26.02.2010, 22:36:44
almaris
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de maria_aura Vezi mesajul
buna,
sunt noua printre voi si ma simt putin stinghera pana ma integrez...motivul pt care am intrat pe forum este ca sunt disperata...vreau din tot sufletul sa-mi ajut o prietena si nu stiu cum...este o persoana deosebita care insa a trecut prin incercari foarte grele este putin spus (sau poate ca Dumnezeu i-a dat atat cat a putut duce) insa cred ca acum din disperare de cauza a inceput sa mearga pe un drum gresit,iar eu nu prea stiu sa il arat pe cel bun...si anume a fost racolata de o secta de baptisti ...care parca i-au sters creierul.... orice i-as spune eu ea are un argument spus de ei la toate....nu stiu daca am reusit sa ma fac inteleasa,insa am sa revin cu mai multe amanunte mai tarziu...
Biserica baptista este una respectabila cu peste 100.000.000 de membri la nivel mondial si nu o secta cum invata unii de frica sa nu le plece enoriasii pe motiv ca apara adevarul vezi Doamne. Fiecare e liber sa-si aleaga drumul in viata inclusiv in plan spiritual, problema pe care o vad eu la acesti oameni cum este prietena ta ar fi ca isi insusesc prea brusc anumite idei, comportamente, vor sa arate ca ei nu sunt ca altii, lucru regretabil mai ales daca incep sa calce in picioare valori care pana mai ieri le aveau in vedere. Un alt lucru pe care il fac multi in aceasta situatie este aceea ca nu mai respecta deloc alte credinte si au obiceiul sa barfeasca pe alti, ca aia cred asa si pe dincolo dar noi suntem mai buni, nu suntem ca ei. Nu stiu sigur, dar chestiunile astea cred ca au loc numai prin tarisoara noastra, in loc sa ne vedem fiecare de credinta lui, pierdem vremea in discutii fara rost si pierdem din vedere esenta.
Reply With Quote