Subiect: Un sfat
View Single Post
  #29  
Vechi 21.09.2009, 17:48:06
coralina's Avatar
coralina coralina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 708
Implicit

Citat:
În prealabil postat de axios Vezi mesajul
daca poti sa induri, indura. pana la urma se va sparge buboiul si o va pati fara sa misti tu un deget.

dar, daca tot o sa te manance limba si o sa vrei sa-i spui, incearca sa fii isteata. spune-i ca ai auzit o vorba printre colegi cum ca ea ar sta toata ziua pe net si ca trage matza de coada... cumva ca si cum ai vrea s-o protejezi fata de ce i s-ar intampla daca seful ar afla. spune-i sa se straduiasca mai mult ca nu cumva sa fie urmarita si sa aiba de suferit...
si uite-asa impaci si capra si varza... nu spun care e capra si care e varza... :))

bre, tre sa incerci sa nu-i dai cu parul in cap. unii sunt atat de mandri incat nu suporta nici macar sa-i atingi cu o floare. asa ca mai bine sa para ca ii faci un serviciu. poate-ti face si cinste pe chestia asta... si tu, ca o fata buna, o redirectionezi catre mine... :))

Doamne ajuta!
Hahaha frate Axios!!
Sa stii ca pe asta mizez si eu, daca e sa nu se tina de treaba in continuare, sa fie "depistata" si eventual parata de altii. Pentru ca nu sunt singura care vede monitorul ei. Insa cred ca si la ceilalti colegi e vorba de jena sau de o atitudine de "neamestec" in treburile altora.
Insa imi pun mari sperante in indreptarea ei "de la sine", azi chiar nu mi-a venit sa cred ca muncea!!

Cat despre deghizarea motivului in facere de bine... greu de spus... ea e un om cu toane. Nu suntem prietene, am avut o tentativa, insa cu un om atat de schimbator e greu sa legi o prietenie. Insa un oarecare spirit de colegialitate exista intre noi.

Doamne ajuta!
__________________
Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma pe mine pacatoasa!
Preach the Gospel and, if necessary, use words.
Reply With Quote