View Single Post
  #35  
Vechi 26.02.2011, 01:09:20
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Navydul Vezi mesajul
Posibil, pentru cei care traiesc in marile orase si singura posibilitate de a-si asigura hrana zilnica sunt magazinele. Prin zona mea, acestea mai pot achizitionate, inca, pana la restrictiile legale viitoare, si altfel. Legumele pastrate din toamna prin camari, nuci la fel, ciupercile de la congelator sau din borcane care-cum etc. E o problema la orase cand veniturile sunt cum sunt si nu exista alta sursa alternativa de trai. Sa multumim din inima... partidelor pentru asta.
Cine sta la tara mai are alternative,intr-adevar,dar in mediul urban e mult mai greu.


Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Din ciuperci, alune si nuci ... mda, si alea sunt scumpe.
Pai vezi...

Citat:
În prealabil postat de caty_deea Vezi mesajul
Nu sunt de acord cu tine ca munca intelectuala este a puturosilor.Sa stai 4 zile sa inveti cate 14 ore pe zi si sa vezi ce foame ti se face.......Eu cand invatz asa in focuri chiar simt nevoia de duuulce.Iar in post imi cumpar rahat.Serios, pt ca e ceva dulce f concentrat si ma ajuta
E greu sa inveti 14 ore pe zi,dar nu imposibil. Daca te straduiesti,mananci etc. vei putea,drept exemplu fiind tu inseti. Insa fac pariu ca nu ai rezista nici 4 ore sa cari cu roaba sau sa dai la tarnacop,baros etc. Sau cate ore ai putea sta intr-o mina,ori sa lucrezi la inaltime foarte mare etc. etc.
Reply With Quote